Yhteystiedot/Henkilöstö

KOTKAN TOIMIPISTE
Postiosoite: PL 141, 48101 Kotka
Opetuspisteet Kotkassa: Kotkansaaren koulu (ent. Keskuskoulu) os. Keskuskatu 28, 48100 Kotka
Helilän koulu (moduulikoulun tilat) os. Suntionkatu 29, 48600 Kotka
Koteko, G-talo os. Kymenlaaksonkatu 29, 48100 Kotka (Sisäänkäynti Kuusisenkadun puolelta)
Muita opetustiloja: Kotkansaaren muskarit Kotkan kirjaston satuhuone,
laulutunnit Kotkan Klubin pääty, Kirkkokatu 2.

Toimiston asiointipiste: Kirkkokatu 6, 48100 Kotka
Asiakaspalvelupiste Ruorin yläkerrassa, 2.kerros
Käynti torin puolelta omasta ovesta (ei Ruorin ovet)
Toimiston asiointiajat:
Ma-Pe klo 10-12 ja klo 13-15.30 kouluaikoina
toimiston puh: 044-7470 201 tai 044-3440253
* toimistonhoitaja tavoitettavissa ti-pe

HAMINAN SIVUTOIMIPISTE
Käyntiosoite: Puistotalo/ Fredrikinkatu 9, 49400 Hamina
Postiosoite: PL 141, 48101 Kotka
Haminan toimipiste
puh: 044-700 1660

  • Hallintoasiat

    • Huopainen Niina, rehtori, piano, cembalo. Niinan sijaisena 1.10.18 - 31.3.19 toimii Esa Heikkilä
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Jokimies Jaana, apulaisrehtori, piano, urut
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Lääti Jari, Haminan toimipisteen hoitaja, viulu
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
  • Oppilasasiat

    • Huuskonen Hanne, toimistonhoitaja /oppilasmaksut ja oppilasasiat
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
  • Talous- ja palkka-asiat

    • Heimola Suvi, taloudenhoitaja / palkka-asiat ja talous
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
  • Toimenhaltijat

    • Aaltonen Paula, piano
      etunimi.sukunimi@ksmo.f
    • Apo-Syrjänen Susanna, varhaisiän musiikinopetus, Kirviset-kuoro
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Arffman Leena, laulu, Merituuli-kuoro
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Hauer Ilmari, klarinetti, saxofoni
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Heikkilä Esa, Kamariorkesteri, Junioriorkesteri
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Hovi Jukka, piano
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Jokimies Jaana, apulaisrehtori, piano, urut
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Jääskeläinen Jyrki, trumpetti
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Kaadu Merle, viulu
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Kankare Anne, huilu, puhallinorkesterit
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Karjalainen Noora, huilu
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Kervinen Henna, varhaisiän musiikinopetus, Kipinä-kuoro
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Kuusela Baiba, sello
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Lääti Jari, Haminan toimipisteen hoitaja, viulu
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Meyer Sinikka, viulu, Tempo Tenavat-orkesteri
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Nieminen Marjaana, pasuuna, baritoni, tuuba
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Näveri Ossi, kitara
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Rantanen Maija, harmonikka
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Siitonen Minttu, piano
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Silvennoinen Mauri, musiikin perusteet
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Tikkanen Otto, musiikin perusteet, piano pop/jazz
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Vilkki Eija, viulu, Kotkan Minijouset
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Ylönen Esa, piano, säestys
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
  • Päätoimiset tuntiopettajat

    • Grice Kristina, piano, säestys
      kristinagrice@gmail.com
    • Palve Kirsi, piano
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
  • Sivutoimiset tuntiopettajat

    • Belov Vladimir, lyömäsoittimet
      Belovprogress@yandex.ru
    • Geper Samir, lyömäsoittimet
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Ismälä Ari, Kotka Big Band
      ari.ismala@pp.inet.fi
    • Janney Ben, kitara
      ben.janney@gmx.de
    • Janney Ilona, huilu
      ilona.janney@iki.fi
    • Kotro Niina, piano
      niina.kotro@evl.fi
    • Kuusela Marko, sähköbasso
      marko.kuusela@ekami.fi
    • Laine Annu, saxofoni, musiikkileikkikoulu
      etunimi.sukunimi@ksmo.fi
    • Laine Janne, käyrätorvi
      jllaine@gmail.com
    • Liski Keijo, käyrätorvi
      keijo.liski@gmail.com
    • Mantere Sirkku, viulu
      sirkku.mantere@gmail.com
    • Pelo Riikka, laulu
      pelo.riikka@gmail.com
    • Priklopil Vladimir, viulu
      vladimir.priklopil@gmail.com
    • Raikas Johannes, kontrabasso
      raikas@iki.fi
    • Raskinen Minna, kantele
      minna@minnaraskinen.com
    • Salminen Wiljami, sähkökitara
      wiljami.salminen@iki.fi
    • Saraskari Aleksi, tuuba
      saraskari@hotmail.com
    • Savushkina Natalia, piano
      natal.savushkina@gmail.com
    • Siljander Karita, fagotti
      k.siljander@kymp.net
    • Teikari Jouko, oboe
      kaija.teikari@pp.inet.fi
    • Tykkyläinen Teijo, sähkökitara
      teuska@gmail.com
    • Äyräväinen Ville, sello
      ville.ayravainen@gmail.com